Gospodarka i Ekonomia w Dziejach

Nowy kierunek studiów

Gospodarka i Ekonomia

w Dziejach

Rekrutacja od 1 czerwca 2018 r.

Gospodarka i Ekonomia w Dziejach to nowy interdyscyplinarny kierunek studiów zajmujący się istotą, uwarunkowaniami i dynamiką procesów gospodarczych oraz rozwojem i rolą nauk ekonomicznych.
Zasadniczym jego celem jest zapoznanie studiujących z kolejnymi etapami rozwoju gospodarczego i cywilizacyjnego świata, historią myśli ekonomicznej i współcześnie stosowanymi teoriami ekonomicznymi oraz wyposażenie ich w umiejętności gromadzenia, analizowania i interpretowania danych gospodarczych i społecznych w kontekście szerokiej wiedzy historycznej i ekonomicznej.

Nowy kierunek studiów łączy w sobie dwa obszary wiedzy dotyczące:
1. gospodarującego człowieka i naukowej refleksji nad procesami gospodarowania, oraz
2. metod analizy jakościowej i ilościowej procesów gospodarczych i społecznych.

Łącznie wiedzy na temat procesów gospodarczych z umiejętnościami analizy danych występujących w skali masowej z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania jest zgodne z wymaganiami współczesnego rynku pracy, który poszukuje pracowników kompetentnych w dziedzinie gromadzenia i przetwarzania danych, których z zawodowego punktu widzenia określić można jako analityków rynkowych lub specjalistów ds. przetwarzania danych. Posiadanie przez absolwentów kierunku studiów Gospodarka i ekonomia w dziejach szerokiej wiedzy dotyczącej procesów gospodarczych, teorii ekonomicznych i prawnych podstaw gospodarowania da im możliwość pogłębionej analizy i interpretacji zebranych danych oraz dodatkowo wzmocni ich szanse na rynku pracy.

Pobierz program studiów: Gospodarka i Ekonomia_Program

Pobierz: Koncepcja i cel kierunku studiów Gospodarka i Ekonomia w Dziejach

Rekrutacja: http://historia.amu.edu.pl/index.php/rekrutacja

Nasz Fan Page na Facebooku: https://www.facebook.com/GospodarkaEkonomiaUAM/

Piszą o naszym kierunku:
http://www.poznan.pl/mim/bm/news/komisje-rady-miasta,c,16/gospodarka-i-ekonomia-na-wydziale-historycznym-uam,117875.html

http://www.poznan.pl/mim/studia/news/gospodarka-i-ekonomia-w-dziejach-nowy-kierunek-studiow,118145.html

http://www.codziennypoznan.pl/artykul/2018-04-27/gospodarka-i-ekonomia-w-dziejach-nowy-kierunek-studiow-na-uam